O společnosti BraFil a.s.

Skladový areál v Jenči

Skladový areál v Jenči zahájil svou činnosti 20.4.1998 ve vlastnictví společnosti Garden Centrum Jeneč.

Hlavní myšlenkou této stavby bylo vybudovat moderní velkotržnici navrženou podle nejnovějších poznatků o potravinách, jejich skladování, dopravě a prodeji. Mezi prvními nájemci zde byly zastoupeny významné firmy obchodující s ovocem a zeleninou, masem a uzeninou, květinami a další.

 

Dominantou areálu jsou dvě velké haly s obloukovými střechami z lepených dřevěných vazníků, v nichž jsou velké skladové prostory, přilehlé chladírny a mrazírny, v patře kanceláře. Mezi oběma halami se nachází prostorný dvůr, který stejně jako boční prostor podél hal nabízí dostatek místa pro snadné přistavení nákladních aut či kamionů a umožňuje tak rychlé a pohodlné ukládání dovezeného zboží přímo do mrazících či chladících boxů – zajišťuje tím eliminaci tepelných šoků při překládce zboží. Celý technický systém obou hal je řízen počítačovým systémem, který reguluje vzduchotechniku, chlazení a mrazení v boxech, vyhřívání ÚT a TUV a rekuperaci tepla. Prostorné parkoviště před oběma halami poskytuje dostatečný prostor pro vozy nájemců i jejich klientů.

Celý areál je navíc oplocen, vybaven kamerovým systémem a vstup zabezpečen pomocí elektronických vrátníků a přístupových karet, přístupný 24 hodin denně.

Hlavním projektantem areálu bylo Studio AM, hlavním dodavatelem výstavby pak Vodní stavby Bohemia, divize 8 (nyní společnost Hochtief AG). Počítačový systém sestavila firma Aplika, chladící zařízení dodala firma Hauser. K zázemí areálu také patří vlastní trafostanice, rozvody plynu a vody, telefonní digitální síť a internet.

Areál se nachází v téměř ideální lokalitě na západním okraji Prahy, blízko letiště Praha Ruzyně a v těsné blízkosti dálnice R6, díky níž je dnes velmi snadné a rychlé spojení na všechny ostatní hlavní silniční tahy v republice.

V roce 2003 koupila celý areál firma BraFil a.s. se záměrem využít a rozvinout stávající skladovací možnosti areálu v Jenči a současně rozšířit své obchodní aktivity do oblasti nákupu nemovitostí a jejich správy.

Od té doby v areálu v Jenči přibyly další skladovací prostory a plánuje se přístavba několika dalších chladíren, mrazíren, suchých skladů a kanceláří.

 

Celkem se dnes tedy v areálu v Jenči nachází:

 • 2 samostatné sklady o celkové rozloze 4 000 m2
 • 1 samostatný sklad o celkové rozloze 400 m2
 • 20 chladíren o celkové rozloze 1 459 m2
 • 6 mrazíren o celkové rozloze 139 m2
 • 9 suchých skladů o celkové rozloze 691 m2
 • 40 kanceláří o celkové rozloze 1 160 m2
 • 1 obchodní prostor o rozloze 130 m2

 

Bytové a nebytové prostory v Praze

Firma BraFil a.s. dnes také vlastní několik nemovitostí v Praze a v Brně s bytovými a nebytovými prostory a aktivně zajišťuje jejich pronájem a správu. V současnosti se jedná o

 • 27 bytových jednotek v Karlíně, Praha 8
 • 30 bytových jednotek v Holešovicích, Praha 7
 • 14 bytových jednotek, Brno – střed komerční prostory o rozloze 2000 m2 v Karlíně, Praha 8
 • komerční prostory o rozloze 141 m2 v Holešovicích, Praha 7
 • komerční prostory o rozloze 1 000 m2, Brno – střed
BraFil a.s. (kontakt)
Zahradní ulice 360

Jeneč u Prahy

 

IČ: 26 21 39 91
DIČ: CZ 26 21 39 91